Lakierowanie proszkowe

Oferujemy lakierowanie metodą proszkową.

Najczęściej zadawane pytania

Malujemy proszkiem stal, aluminium, cynk, tworzywa sztuczne (o ile to możliwe) oraz inne stopy metali, jeśli ich właściwości umożliwiają pokrycie ich lakierem proszkowym.
Posiadamy najnowsze aplikacje wiodących producentów, malujemy metodą tribo i elektrostatyczną.
Zazwyczaj rozpoczyna się on od wypiaskowania detalu (używając ścierniwa dobranego odpowiednio pod rodzaj podłoża, chyba że detal uprzednio został pokryty konkretną warstwą ochronną np ocynk – wtedy piaskowanie zostaje pominięte), potem element zanurza się wielokrotnie w różnych kąpielach (fosforanowanie i odtłuszczanie) – w celu uzyskania odpowiedniej adhezji proszku do podłoża, dalej (w przypadku wciąż widocznych niedoskonałości powierzchni) nanoszona jest specjalna szpachlówka pod lakier proszkowy (przewodzi prąd i jest odporna na wysokie temperatury), następnie podkład proszkowy cynkowy, i warstwa finalna - dobrana z palety RAL. Warstwą ostateczną może być chrom proszkowy lub lakier proszkowy candy, które często wymagają jeszczedodatkowego użycia bezbarwnego lakieru proszkowego, w celu ich zabezpieczenia. Całość na trafia do pieca, gdzie detal po osiągnięciu określonej temperatury wygrzewany jest przez czas ustalony w wytycznych producenta proszku.
Wykonanie pomiaru koloru jest jak najbardziej możliwe, lecz mieszanie proszków to zły pomysł. W przeciwieństwie do lakierów mokrych, proszki po zmieszaniu mogą wzajemnie zanieczyszczać się i stworzyć nieestetyczny efekt końcowymalowania.
Oczywiście. Możliwy jest pomiar grubości warstwy proszku, zarówno na stali jak i aluminium, ew. innych metalach, stopach.
Tak, możemy polakierować proszkowo jedną, dwie, trzy warstwy, a nawet więcej, o ile istnieje taka potrzeba. Malowanie proszkiem detali dwukolorowo, czy używając trzech, czterech kolorów – również nie stanowi większego problemu.